لوگو دیان برندینگ
Edit Content

تبریز ، روبری مسجد کبود ، ساختمان پزشکان

5546 - 3557 - 041

منو

ایمیل

موشن گرافیک

موشن گرافیک راهی برای برقراری ارتباط با بیننده و عمق بخشیدن به داستان است. همراه با موسیقی و کپی موثر می توانند به ما پیام بدهند.

ما از آنها برای ایجاد تبلیغات، دنباله عنوان برای فیلم ها، ویدیوهای توضیح دهنده و به اشتراک گذاری اطلاعات استفاده می کنیم.

ابزار های استفاده شده

  • Photoshop

Adobe Photoshop یک ویرایشگر گرافیک شطرنجی است که توسط Adobe Inc برای ویندوز و macOS توسعه و منتشر شده است. در ابتدا در سال 1987 توسط توماس و جان نول ایجاد شد. از آن زمان، این نرم افزار به پرکاربردترین ابزار برای هنر دیجیتال حرفه ای، به ویژه در ویرایش گرافیک شطرنجی تبدیل شده است.

تجربه در استفاده از فتوشاپ به طراحان کمک می کند تا پروژه های گرافیکی متحرک پیچیده ای ایجاد کنند. برای انیماتورها، داشتن دانش کامل از فتوشاپ مانند یک ابزار ابتدایی برای همه هنرمندان حرکتی و طراحان گرافیک در صنعت طراحی، نرم افزار ویرایش است و دارای قابلیت های بسیار فراتر است. شما می توانید فعالیت های زیر را در فتوشاپ انجام دهید :

 1. می توان اندازه تصاویری که خیلی بزرگ هستند را تغییر داد.
 2. تصاویر را از عکس ها برش دهید.
 3. با استفاده از فیلترهای مختلف و ابزارهای پیشرفته می توانید طرح هایی ایجاد کنید.

ابزار های استفاده شده

  • Illustrator

Illustrator یکی دیگر از ابزارهای معروف برای طراحان حرکت در صنعت طراحی است. تقریبا شبیه فتوشاپ است، با تغییرات زیادی در توابع .Adobe Illustrator یک برنامه طراحی و ویرایشگر گرافیک برداری است که توسط شرکت Adobe توسعه یافته و به بازار عرضه شده است. در ابتدا برای مکینتاش اپل طراحی شده بود، توسعه Adobe Illustrator در سال 1985 آغاز شد. همراه با Creative Cloud، Illustrator CC نیز منتشر شد.

در Illustrator تفاوت اصلی این است که فتوشاپ با bitmap سروکار دارد، در حالی که Illustrator یک نرم افزار ویرایش کاملاً بردار (Vector Image) است.

امیدوارم شما بچه ها از اصطلاح "تصویر برداری" آگاه باشید. اگر ندارید، بگذار بهت بگم. تصویر برداری فایلی است که می‌توانید آن فایل را بدون پیکسل کردن آن به‌طور بی‌نهایت مقیاس دهید. علاوه بر این، تصویر برداری بخش مهمی از گردش کار موشن گرافیک در ایجاد آرم، اشیاء شکل و پس‌زمینه برداری است. علاوه بر این، می‌توانید فایل‌ها را به راحتی به AE برای چیزهای انیمیشن وارد کنید.

ابزار های استفاده شده

  • Adobe After Effects

Adobe After Effects یک برنامه جلوه‌های بصری دیجیتال، گرافیک متحرک و ترکیب‌بندی است که توسط شرکت Adobe توسعه یافته و در فرآیند پس از تولید فیلم، بازی‌های ویدیویی و تولید تلویزیون استفاده می‌شود. از جمله موارد دیگر، After Effects می تواند برای کلید زدن، ردیابی، ترکیب بندی و انیمیشن استفاده شود.

افترافکت ابزار اصلی برای طراحان حرکت است. اگر می خواهید به عنوان یک موشن گرافیک استاد شوید، باید Adobe After Effects را یاد بگیرید.ماهیت انعطاف پذیر و همه کاره AE آن را در بین انیماتورها محبوب می کند.

AE یک نرم افزار انیمیشن 2.5 بعدی است که به شما امکان طراحی، تغییر، ترکیب و متحرک سازی در فضای دو بعدی و سه بعدی را می دهد. پس از ایجاد استوری‌بورد و عناصر خود در فتوشاپ و ایلاستریتور، می‌توانید کار خود را روی AE قرار دهید تا آن را به عنوان یک قطعه موشن گرافیک متحرک و دستکاری کنید.

AE نه تنها با انیمیشن دو بعدی به شما کمک می کند. همچنین با عناصر سه بعدی کار می کند. صدها پلاگین و سایر افزونه های شخص ثالث مانند مرورگر افکت، تایم لاین و پانل ترکیبی به تخیل شما اجازه می دهند تا به هنر حرکتی روی صفحه تبدیل شود.

ابزار های استفاده شده

  • Cinema 4D

Cinema 4D یک مجموعه نرم افزاری سه بعدی است که توسط شرکت آلمانی Maxon توسعه یافته است.

علاوه بر این، Cinema 4D به طور گسترده در دنیای Motion Graphics برای مدل‌سازی، انیمیشن و جلوه‌های شبیه‌سازی استفاده می‌شود. در واقع، «سینما 4 بعدی» یک موضوع داغ است. بیایید به دنیای Cinema4D بپریم. هنرمندان موشن گرافیک بیشتر Cinema 4D را به سایر ابزارهای سه بعدی (Maya، 3DS Max، Blender و غیره) ترجیح می دهند، زیرا ماهیت راحت و کاربرپسند آن باعث شهرت آن شده است.

Cinema 4D دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است و سازگاری آن با چند موتور رندر شتاب‌دهنده GPU به شما کمک می‌کند بهترین مدل‌های سه‌بعدی با کیفیت را بر روی صفحه نمایش رایانه خود ارائه دهید.

ابزار های استفاده شده

  • Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro یک برنامه نرم‌افزار ویرایش ویدیو مبتنی بر جدول زمانی و غیرخطی است که توسط Adobe Inc. توسعه یافته و به عنوان بخشی از برنامه مجوز Adobe Creative Cloud منتشر شده است. Adobe Premiere Pro برای اولین بار در سال 2003 راه اندازی شد و جانشین Adobe Premier است.

Premiere Pro از Adobe به کاربران کمک می کند تا صدا را با ویدیو به طور خودکار همگام کنند. ویژگی های زیر دلیل محبوبیت Premiere Pro توسط Adobe است

ابزار های استفاده شده

  • Maya

Autodesk Maya که معمولاً فقط به Maya خلاصه می شود، یک برنامه گرافیکی کامپیوتری سه بعدی است که بر روی Windows، macOS و Linux اجرا می شود که در ابتدا توسط Alias توسعه یافته و در حال حاضر متعلق به Autodesk است. برای ایجاد دارایی برای برنامه های سه بعدی تعاملی، فیلم های انیمیشن، سریال های تلویزیونی و جلوه های بصری استفاده می شود.

Maya یک نرم افزار با امکانات کامل برای توسعه منابع سه بعدی برای بازی های ویدئویی، تلویزیونی و فیلم است. این به انیماتورها اجازه می دهد تا موشن گرافیک ایجاد کنند. سینما 4 بعدی..

 

  • Natron

Natron یک برنامه ترکیبی مبتنی بر گره رایگان و منبع باز است. این نرم افزار تحت تأثیر نرم افزارهای ترکیبی دیجیتال مانند Avid Media Illusion، Apple Shake، Blackmagic Fusion، Autodesk Flame و Nuke قرار گرفته است که رابط کاربری و بسیاری از مفاهیم آن برگرفته شده است.

Natron به طراحان اجازه می دهد تا گره های سازماندهی را با برخی فناوری های نوآورانه طراحی کنند که می توان آن ها را در استودیوها، هنرمندان، توسعه دهندگان و جامعه به اشتراک گذاشت.

تفاوت انیمیشن با موشن گرافیک

موشن گرافیک و انیمیشن دو سبکی هستند که به یک دلیل ساده اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند. هر دو تصاویر متحرک هستند، اما اگر موشن گرافیک ها تصاویر ثابتی هستند که حرکت داده می شود، انیمیشن مجموعه ای از تصاویر متحرک است.

ساده است، درسته؟

بهترین راه برای مشاهده تفاوت، مقایسه این دو سبک در کنار هم است. به نمونه های زیر نگاهی بیندازید. اولی یک سری از نمونه های موشن گرافیک را نشان می دهد. مثال دوم کوتاهی است که سبک های انیمیشن سه بعدی و دو بعدی را با هم ترکیب می کند.

موشن گرافیک یک انیمیشن است، اما متن به عنوان یک جزء اصلی است. در اصل، این طراحی گرافیکی متحرک است.

از زمانی که موشن گرافیک برای اولین بار وارد صحنه شد، بحث در مورد مرز بین آنها و انیمیشن کامل وجود داشت. تیتراژ آغازین فیلم روانی هیچکاک یک نمونه اولیه از موشن گرافیک است که در آن تلفیق صدا، حرکت و طراحی گرافیک به خوبی با هم ترکیب می شوند.

تایپوگرافی

قدرت متن نوشته شده را هرگز نمی توان دست کم گرفت، حتی زمانی که در زمان استفاده بیشتر از تصاویر بصری هستیم.

تایپوگرافی جنبشی نام فنی "متن متحرک" است.

تایپوگرافی به نوعی هنر یا تکنیک بیان با متن متحرک اشاره دارد. در یک ویدیوی Explainer، این متن در طول زمان به گونه ای ارائه می شود تا یک مفهوم خاص یا یک ایده تجاری را منتقل کند.

تایپوگرافی جنبشی همچنین در ترکیب با سبک های مختلف دیگر مانند انیمیشن استاپ موشن، انیمیشن تخته سفید به نام چند مورد استفاده می شود. این سبک برای داستان سرایی، نحوه چیدمان و مفاهیمی که نیاز به توضیحات سنگین دارند، به خوبی کار می کند.

اکنون می‌توانید شاهد باشید که چگونه کلمات زنده می‌شوند وقتی انیمیشن‌های تایپوگرافی جنبشی شگفت‌انگیز با موسیقی و صدای زیبا استفاده می‌شوند.

لوگو موشن

متحرک سازی لوگو می تواند به مخاطب کمک کند تا اطلاعات بیشتری در مورد برند کسب کند. Logomotion قادر است داستان پشت برند را به مردم نشان دهد و ماهیت تجارت را بیش از یک لوگو ثابت توضیح دهد.

حرکت لوگو چیست؟

لوگو هویت بصری هر برندی است و معرف اهداف و محصولات شرکت است. یک لوگوی عالی می تواند به مخاطبان شما کمک کند تا با برند شما ارتباط بیشتری برقرار کنند.

حال تصور کنید که به جای یک تصویر ثابت، لوگوی برند متحرک است و باعث می شود مصرف کنندگان بیشتر به آن توجه کنند. لوگوی متحرک (یا لوگوی متحرک) به سادگی تصویر یک لوگوی برند را می گیرد و با افزودن موشن گرافیک یا انیمیشن به طرح، آن را تعاملی تر می کند.

با یک انیمیشن لوگوی سفارشی، نام تجاری خود را به سطح کاملا جدیدی ببرید. گرافیک‌های حرکتی با طراحی حرفه‌ای می‌توانند به ارائه‌ها، وب‌سایت، برنامه، رسانه‌های اجتماعی و تابلوهای دیجیتال شما شعله‌ور شوند و به کسب و کار شما کمک کنند.

استوری موشن

امروزه استوری موشن اینستاگرام به یکی از پرطرفدارترین تبلیغات گرافیکی برای کسب و کارها تبدیل شده است. .
استوری به معنای داستان و موشن به معنای متحرک است.  این نوع تبلیغات در واقع تبلیغات گرافیکی متحرک هست .

یکی از قابلیت‌های جذاب اینستاگرام استوری است که طرفداران زیادی دارد. اگر استوری از جذابیت بصری ویژه ای برخوردار باشد و بتواند نظر مخاطب را به سمت خود جذب کند این تعامل بیشتر خواهد شد. امروزه اغلب کسب و کارها از استوری موشن‌ها جهت معرفی و یا تبلیغ خدمات و کالای خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل این نوع استوری‌ها یکی از نیازهای هر کسب و کاری به دلیل جذابیت بصری آن خواهد بود.

استاپ موشن

یک تکنیک فیلمبرداری که در آن از موقعیت های متوالی اشیاء (مانند مدل های گلی) عکس گرفته می شود تا ظاهر حرکت ایجاد شود.

انیمیشن Stop motion یک شکل پیشرفته انیمیشن به سبک flipbook است. این شامل عکاسی و سپس دستکاری فیزیکی اشیاء درون کادر شما است. همانطور که هر فریم به ترتیب پخش می شود، این تکنیک اثر حرکت یک شی را ایجاد می کند

همچنین انیمیشن استاپ موشن یک رشته تخصصی است که نیاز به مهارت های فنی و خلاقانه خاصی دارد. این زیرمجموعه ای از انیمیشن است که در آن اشیاء فیزیکی پس از هر فریم جابه جا و ضبط می شوند و حلقه با سرعت پخش می شود تا توهم تصاویر متحرک ایجاد شود.

 

 

چه نوع موشن گرافیک مد نظرتونه ؟

جهت ثبت سفارش می توانید تعرفه ها را از صفحه تعرفه سایت چک کنید و همانجا درخواست خود را ثبت و یا با شماره مربوطه تماس حاصل فرمایید .

09101940324